Co s dokladem po naskenování

#538

Jakmile je doklad naskenovaný, je na čase otevřít Shipard a najít sekci Doklady v domečku. Naskenovaný doklad bude mít fialovou barvu.

Doklad po naskenování ještě není připraven k řešení. Nejdříve je k němu nutné doplnit dodatečné informace a zkontrolovat, zda je sken čitelný. Pro tyto úpravy si tedy doklad otevřeme. Pokud nemáte povolení doklad upravovat je možné, že vám chybí přístupové právo „Účetnictví“.

1. zkontrolujete, zda je sken čitelný

Jako první zkontrolujete vámi naskenovaný doklad. Náhled vidíte vpravo a kliknutím můžete otevřít plnou verzi. Pokud jde vše přečíst, můžete pokračovat. Pokud by náhodou byl doklad špatně naskenovaný (část je překrytá, chybí stránka,…), smažete ho a naskenujete ho znovu.

2. doplníte název

Doklad by měl být nazván tak, aby bylo pochopitelné, čeho se týká. Můžete použít například „Faktura za xyz za období xx/xx“. Napište si, za co přesně faktura je. Jestli za provedené služby, za benzín nebo za nákup na e-shopu.

3. dodavatel

Přidáte dodavatele. V kolonce ho vyhledáte ze seznamu vpravo. Pokud dodavatele ještě v seznamu nemáte, přidejte ho pomocí IČ tlačítkem šipky.

4. připraven k řešení

Takto jednoduše nachystáte doklad k řešení. Jediné co zbývá, je zmáčknout tlačítko K řešení. Jakmile to uděláte, doklad v přehledu zpráv dostane modrou barvu a je připraven na vystavení přijaté faktury.