Vytváření uživatelského rozhraní displejů |
#337 |
Editaci a vytváření displejů budeme provádět v programu Nextion Editor. Ten stáhneme zde.
Pokud chceme otevřít soubor, který jsme již vytvořili, můžeme využít sloupce s přehledem naposledy upravovaných souborů. Ten se nachází nalevo prostřed. Také je možné využít tlačítka Open (vlevo nahoře). Pokud vytváříme soubor nový, zmáčkneme New.
Na obrazovce se orientujeme následovně:
- Po zmáčknutí tlačítka File můžeme soubory ukládat, importovat a vytvářet nové. Zde také projekt zavřeme tlačítkem Close Project, pokud chceme otevřít jiný soubor.
- Za pomocí tlačítka Device zvolíme typ displeje a jeho orientaci.
- Vlevo se nachází Toolbox. Ten použijeme, pokud budeme chtít na stránku přidat text, tlačítko, obrázek,…
- Vpravo se nachází přehled Stránek (Pages). Zde stránky přidáváme, odstraňujeme, přesouváme,… Mezi vytvořenými stránkami přepínáme klikáním.
- Pod Pages se nachází Atributy. Po kliknutí na atribut na stránce se nám načtou jeho vlastnosti, které zde můžeme upravovat.
Fonty
- Vlevo pod Toolboxem se nachází pole, ve kterém je možné ovládat fonty. V řádku, který se nachází úplně dole vlevo vybereme „Fonts“. Zde fonty přidáváme (), odstraňujeme () a vyměňujeme () za jiné (replace).
- Nový font vytvoříme po rozkliknutí tlačítka Tools (vlevo nahoře) a zvolení Font Generator. Ve formuláři si zvolíme velikost, kódování a font. Pod Range (text jako odkaz) si zvolíme, jaké všechny znaky potřebujeme. Nám stačí latinka a její rozšíření (první čtyři možnosti). Znaky si můžeme předzobrazit a poté je potvrdíme.
- Font je nutné pojmenovat (jméno fontu + velikost) a vygenerovat. V průzkumníku ho opět pojmenujeme a uložíme do příslušného adresáře. Z toho vybíráme při přidávání fontů ().
Obrázky
V řádku vybereme „Pictures“. S obrázky manipulujeme poté stejně jako s fonty.
Text
- Pro vložení textu vybereme v Toolboxu možnost Text. Také můžeme využít možnosti Scrolling text.
- Poté si na pole textu klikneme a přesuneme se do Atributů. Zde si
můžeme pole textu nastavovat:
- Ve font vidíme font, který máme pro text nastavený.
- bco nám určuje barvu pozadí textu.
- Text si můžeme vycentrovat v xcen a ycen.
- V txt vepíšeme text, který si na stránce přejeme. Po kliknutí na „multiline“ se nám objeví okno, do kterého vepíšeme delší text, který je možné rozdělovat entry.
- Hned v další kolonce txt-maxl si nastavíme, jako maximální délku může mít text. Délku je potřeba zvětšit pro napsání delšího textu.
Před exportováním projektu použijeme ještě tlačítko Compile, které nám zjistí, jestli nejsou v projektu chyby.