Úvod

#166
Přestavení a nastavení kasy můžete taky zhlédnout ve video podobě.

Maloobchodní kasa je součást aplikace Shipard, kterou lze používat na tabletech a chytrých telefonech Android a Apple (iPad, iPhone). Účtenky lze tisknout na většině prodávaných bluetooth termotiskárnách.

Zadávání funguje ve dvou režimech:

  1. zjednodušený režim, kdy se zadává pouze cena
  2. režim s položkami – kasa obsahuje tlačítka s jednotlivými položkami

Možnosti nastavení

Pokladnu lze používat i v režimu na šířku. Na větších obrazovkách může být praktické zapnout tlačítka pro rychlejší výběr způsobu úhrady.

Pokud přijímáte platby pouze v hotovosti, lze vypnout způsob úhrady Kartou.

Více uživatelů, pokladen a poboček

Shipard zvládá neomezené množství pokladen, ať už v rámci jedné nebo více provozoven. Na každém pracovišti můžete vyjmenovat uživatele (prodavače), kteří se přihlašují pomocí svého PIN kódu.

Velké množství položek

V případě velkého množství prodávaných položek lze nastavit tlačítka na displeji tak, že obsahují pouze často prodávané položky. Ostatní položky lze hledat podle čárového kódu (ručně nebo čtečkou). Můžete také použít vlastní PLU kódy (např. třímístná čísla).

Fyzická klávesnice

K většině tabletů a telefonů a Androidem lze připojit klasickou PC klávesnici, jak přes bluetooth, tak i pomocí USB kabelu.

V režimu zadávání cenou lze zadávat čísla pomocí numerických kláves.

V režimu práce s položkami jde pomocí kláves s čísly hledat položky podle čárového nebo PLU kódu.

Čtečky čárového kódu

Zařízení s Androidem umí pracovat s bluetooth i USB čtečkami čárového kódu. Položky tak můžete přidávat rychle oskenováním EAN kódu.