Jak začít

#515

Když si aplikaci otevřeme, objeví se jako první domovská stránka, která bude buď prázdná, nebo bude plná zpráv. A co dál?

Další postup závisí na tom, co si chcete v aplikaci vyzkoušet. Pokud je to běžné účetnictví, připravili jsme pro vás seznam kroků, ve kterých si vyzkoušíte to nejběžnější, co aplikace nabízí – vystavit vydanou fakturu, vyzkoušení zpráv a přidání osoby a položky do evidence.

Postupovat můžete i podle video návodu, který vás provede stejnými kroky.

1. Vystavení vydané faktury

K vystavení faktury zákazníkovi budeme potřebovat v aplikaci nějaká data. Pokud si práci zkoušíme v demu, můžeme se do vystavení vrhnout. Pokud máme aplikaci prázdnou, přidáme do ní nejdříve osobu a položku (popis níže).

Vystavení faktury je popsáno zde. Popis vám ukáže, kde přesně prohlížeč faktur najdete a jak postupovat při vystavování.

2. Přidání osoby

Přidání osoby do aplikace je jednoduché, pokud víme IČ osoby. Tímto způsobem můžeme evidenci osob naplnit rychle, jelikož se nám předvyplní informace o osobě. Osoba lze ale přidat i bez IČ. Díky tomu si pro zkoušení aplikace můžete vytvořit fiktivní osobu podle tohoto návodu.

3. Přidání položky

Stejně tak se přidávají položky, které opět použijeme ve všech možných dokladech. Položku vytvoříme podle tohoto návodu.

4. Poslání e-mailu do aplikace

Další interaktivní věc je možnost zkusit poslat e-mail do aplikace. Na tomto způsobu budou fungovat všechny zprávy, které do aplikace budou chodit. Popis vyzkoušení je tady.

5. Přidání dokladu

Do sekce v domečku můžete doklad naskenovat, nebo ho ručně přidat. Naskenování funguje na principu poslání e-mailu do aplikace a nejdříve je nutné si nastavit tiskárnu, nebo stáhnout aplikaci do telefonu pro skenování.

Závěr

Toto jsou základní kroky, které si můžete vyzkoušet. V další kapitole je popsáno ovládání aplikace, kde je přiblížená domovská stránka, prohlížeče, vyplňování formulářů a ostatní. Také je možné přejít v dokumentaci na složitější doklady a ostatní řešení. V aplikaci se na různých místech nachází odkazy na nápovědu, které najdete pod ikonou záchranného kruhu.

Pokud chcete do databáze přidat dalšího uživatele, přečtěte si tento návod.