Web

#147

Zde si ukážeme, jak v databázi vytvořit jednoduchý web. Webu je poté možné přiřadit šablonu a upravovat jeho vzhled. Zde se nachází popis přidání webových stránek a vytváření článků pro web.

Web je jako první nutné vytvořit v Nastavení. Po dokončení práce v Nastavení si v menu najdeme Web a klikneme. Vlevo se nachází další prohlížeče, ve kterých budeme web upravovat a plnit ho obsahem. Počet ikon vlevo se bude lišit podle toho, co vše máme v našem webu zapnuté – články a oznámení je potřeba zapnout. Některé ikony se můžou zmenšit a budou vlevo dole.

Nástrojová lišta

Na obrazovce vidíme taky nástrojovou lištu, ve které budeme pomocí tlačítek web upravovat.

Na levé straně vidíme název webu. Pokud máme v databázi webů více, kliknutím si zde weby přepínáme.

Přesuneme se na pravou stranu lišty. Jako první zleva vidíme tlačítka, která nám umožní prohlédnout si vzhled webu na jiných zařízeních. Jako první vidíme tlačítko pro monitor počítače/notebook (), druhé tlačítko () reprezentuje mobilní telefon. Další dvě jsou pro tablet, první () je umístění na výšku a druhé na šířku.

Jako další vidíme světle šedou šipku a za ní další tlačítka. Tyto tlačítka budeme využívat pro úpravy. Pokud chceme zjistit funkci tlačítka, najedeme na něho kurzorem a chvíli počkáme. Objeví se nám bublina, ve které bude tlačítko vysvětleno.

První dvě tlačítka jsou pro přidávání a upravování webových stránek. První () nám otevře editační formulář, ve kterém budeme stránku schopni upravovat. Otevře se formulář stránky, kterou máme ve webu otevřenou (objevuje se na naší obrazovce). Druhé () je pro přidání nové stránky. I po zmáčknutí tohoto tlačítka se nám objeví editační formulář.

Tlačítko nám otevře web v nové záložce prohlížeče.

Po zmáčknutí se nám otevře formulář, ve kterém jen možné upravovat vzhled webu.

Tlačítko nám umožní dostat se do nastavení webu. Nastavení je totožné s tím, které najdeme v Nastavení → Web → Webové servery.