Nahlášení problémů

#21

Pokud se naskytne jakýkoliv problém a vy na něho přijdete, je potřeba ho nahlásit. Nahlásit ho můžete pohodlně v aplikaci a nezabere vám to ani mnoho času.

Ještě než začneme problém nahlašovat

Při nahlašování problému je nutné dodržovat pár zásad, aby byl náš problém vyřešen a nebyl přehlédnut mezi jinými tématy.

  • Jedna zpráva = jeden problém – zásadně nepopisujeme více problémů do jedné zprávy. Pokud potřebujeme nahlásit více než jeden problém, nahlásíme jeden, pošleme ho k řešení a následně postup zopakujeme.
  • Komentujeme jen k danému problému – pokud chceme k danému problému napsat komentář, držíme se tématiky problému. Nikdy v komentářích jednoho problému neřešíme problém druhého. Pokud nás něco při čtení jednoho problému napadne, ale s daným problémem to nesouvisí, posíláme další samostatnou zprávu s naším problémem.
  • Pokud problém jakkoliv upravujeme v sekci „Nastavení“, nezvyšujeme „Důležitost“ na vysokou, pokud to není nutné. To samé platí u „Přišpendlování nahoru“.
  • Problém se nebojíme nahlásit. Jen tak docílíme toho, že se vyřeší.

Nahlášení problému

Problém přidáme podobně jako zprávu v domečku. Problém popisujeme v tomto editačním formuláři:

  • Do kolonky Předmět píšeme to nejzákladnější a nejdůležitější. Můžeme to brát jako krátký popis toho, s čím máme problém a kde se například problém vyskytuje.
  • Další doplňující informace lze psát do prostoru pod kolonkou „Předmět“.

Další informace

Pokud bychom však chtěli zprávu o problému nějak dále upravovat, můžeme se přesunout na panelu vedle kolonky pro popis na sekci Nastavení. Tady můžeme nastavit termín, do kterého bychom si přáli mít problém vyřešený, jak moc je důležitý, nebo jestli ho chceme přišpendlit na nástěnku.

Pokud máme k problému nějaké obrázky nebo dokumenty, nahrajeme je do Příloh. Sem přidáme vše, co by mohlo problém pomoci vyřešit. To můžou být třeba snímky obrazovky, které ukazují, co přesně nefunguje.

Jakmile jsme spokojení s popisem problému, uveřejníme ho tlačítkem K řešení.